Předlík - Časopis pro malé i velké 1. vydání - prosinec 2003 (4)

Výlet do Jílového aneb jak jsme skoro dobyli Děčínský Sněžník

Pondělí 3.listopadu byl den, na který jsme se všichni –páťáci, šesťáci i učitelé - strašně těšili. Odjížděli jsme totiž na třídenní výlet do Jílového u Děčína. Už cesta vlakem přes Děčín byla docela příjemná, pro několik dětí dokonce první cesta vlakem v životě! Jílové nás přivítalo krásným počasím, které se nezhoršilo až do našeho odjezdu.

Hned po příjezdu nás čekal oběd, nejen vydatný, ale hlavně hrozně dobrý, ostatně jako všechno jídlo připravené paní správcovou. Ubytovali jsme se na pokojích a potom začala zábava: šli jsme do lesa a tam jsme bojovali proti sobě. Ale ne doopravdy, nešlo o životy. Cílem bylo dobýt soupeřovo stanoviště. A potom následovalo několik dalších her až skoro do tmy, no a to byl tak právě čas na večeři. Po ní jsme si povídali s paní učitelkami ze sdružení Drak o zdravém životním stylu. Pak jsme se nacpali brambůrkama, zapili to kolou a šli jsme předstírat spánek. Kolem půlnoci už nás to předstírání přestalo bavit a postupně jsme usnuli.

Druhý den pro nás začal kolem šesté hodiny, kdy se první z nás probudil a rozhodl se to sdělit všem obyvatelům chaty Mír. Čekal nás dlouhý a náročný den. Dopoledne vyplnily různé hry a sport, po bědě nás čekala (téměř) horská turistika –vyrazili jsme na Děčínský Sněžník. Statečně jsme se větrem prodírali pět kilometrů až k Hřebenové boudě, kde jsme zjistili, že se nám brzo setmí a jelikož jsme bivakovací pomůcky (stan, spacák, brambůrky atd.) nechali neprozřetelně na chatě, zvolili jsme sestup do údolí. Cestou jsme potkali srnku a kunu, ale nemohli jsme se moc vybavovat, padala tma.

Další vrchol celého výletu přišel po večeři –diskotéka. Po počátečním ostychu jsme to pěkně roztočili, snad jen DJ mohl být o třídu lepší. Po diskotéce brambůrky, limonáda a do postele. Protože jsme věděli, že tato noc je naše poslední v Jílovém, pořádně jsme si jí užili. Mohlo to být ještě lepší, kdyby šli učitelé spát a pořád nás nevyrušovali napomínáním a věčným kontrolováním. V soutěži kdo vydrží déle jsme rozhodně neprohráli, spíše to skončilo remízou –nakonec jsme padli vysílením.

Ráno už jsme museli balit a připravovat se na odjezd. Ten proběhl bez nějaké zajímavější události, jídla a pití jsme si nakoupili dost. Výlet se povedl.

Dokonce se snad líbil úplně všem. Příště chceme jet znovu!

PÁŤÁCI

<< Zpět

2011
Leden >
Po Út St Čt So Ne
             
             
             
             
             
             
 

zřizovatelem organizace je statutární město Ústí nad Labem

 
©2009 J. M. POST - www stránky
zavřít