Předlík - Časopis pro malé i velké 1. vydání - prosinec 2003 (3)

Romano suno

Konečně vám přinášíme výsledky literární soutěže, které se naše škola pravidelně zúčastňuje. Píle a talent našich žáků byla oceněna porotou a v konkurenci několika desítek prací se naši kamarádi umístili na výborném druhém místě.

Marii Kristofové a Matěji Berkovi tímto gratulujeme a věříme, že i v letošním roce se podaří přivézt medaili. Literární soutěž Romano suno bude probíhat i v letošním školním roce a už teď se na ní jistě všichni těšíme. Své články, básničky, příběhy ode-vzdávejte svým třídním učitelům, kteří již vědí, co je třeba udělat.

Mnoho zdaru a bystrou mysl přeje Předlík.

Zvonek nebo buben

Našeho pana školníka jistě všichni znáte. Každé ráno stojí před školou a kontroluje, jestli se někdo nepere, všichni přezouvají a alespoň někdo pozdraví. Málokdo však ví, že náš pan školník Váňa je vášnivým chovatelem hadů a doma jich má hned několik. To však ví ti, co viděli hadí kůži při přírodopise, protože to všem pan učitel říká. Vsadím se však, že nikdo ale netuší, že pan Váňa je také bubeníkem jedné kapely. A to ne ledajaké.

Je bubeníkem rakouské historické muziky a jeho buben patří k největším v Ústí nad Labem. Napadlo mě, že by bylo přinejmenším zajímavé , aby školní zvonek nahradil vojenský buben. Co vy na to?