Předlík - Časopis pro malé i velké 1. vydání - prosinec 2003 (1 - 2)

Zpráva o veletrhu sociálních služeb

V měsíci záři se občanské sdružení Kheroro zúčastnilo Veletrhu sociálních služeb, který se v Ústí nad Labem koná každým rokem. Představují se na něm skupiny a sdružení zabývající se sociálně zdravotní tématikou.

Kheroro předvedlo vystoupení breakové skupiny, jejímž členem je i Ondřej Jaslo z 8.třídy. A že chlapci diváky zaujali, o tom svědčil nejen velký aplaus, ale i žádost pořadatelů o opakování vystoupení.

Všem, ale hlavně Ondrovi moc děkujeme.

Setkání škol

Ve dnech 23.-25.10 2003 proběhlo v krásném prostředí Nového města nad Metují setkání všech škol přidružených UNESCO, kterého jem se za naší školu zúčastnila. Kromě zajímavých lidí a přednášek jsme navštívili dřevěný kostelík ve Slavoňově a vyslechli si vystoupení romské hudební a pěvecké skupiny. Hráli hezky, ale náš LION to umí lépe.

Stranu připravila B. Sklenářová

Okresní kolo v malé kopané

Ve středu 15.10.2003 se družstvo chlapců ročníku 1990 a 1991 zúčastnilo semifinálového turnaje v malé kopané. Chlapci v těchto ročnících patří mezi nejlepší fotbalisty naší školy a tak vybrat z nich šestici nejlepších. Tento úkol padl na Jardu Žigu, jenž vede kroužek malé kopané a naše fotbalisty zná nejlépe. Jeho výběr zněl: brankař Michal Tokár-zvaný „paleta“, Roman a Petr Dunovi, Ondřej Jaslo, Milan Čikoš a Tomáš Čonka.

Nálada družstva před turnajem byla velmi nervózní. Nikdo nevěděl, jaký soupeř nás čeká, ani jak je silný. Los nám určil soupeře(ZŠ Rabasova), jenž nás v minulém roce zdrtil ve florbale poměrem 22:1. Dále pak ZŠ Povrly, domácí ZŠ Mojžíř a ZŠ z Hluboké ulice.

Při hracím systému „každý s každým“, kdy z turnaje postupuje pouze jeden tým jsou cíle jasné. Nesměli jsme prohrát ani jeden zápas.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti ZŠ Hluboká. Bezchybný výkon obrany, korunovaný přesnými trefami útočníků znamenal výsledek 4:0. Z útočníků spadla tréma a obrana nabyla sebedůvěru. Další soupeř přijel z nedalekých Povrlů. Měli to kousek a tak dostali pořádný příděl branek 5:0. Následoval zápas s domácími, kteří do té chvíle neprohráli a tak bylo jasné že o postupujícím se rozhodne v tomto zápase. Stav bez branek trval dlouho a to se nelíbilo našemu trenérovi Jardovi Žigovi. Ten skákal za postraní čárou jako čert a udílel jeden pokyn za druhým. Vyplatilo se. Domácí prohráli a nás čekal už jen zápas s nejslabšími ZŠ Rabasova. Z průběhu turnaje jsme věděli, že to nebude těžký soupeř, ale museli jme bodovat. Na konec jsme po trochu odbytém výkonu remizovali 1:1 a zajistili si postup do finálového turnaje, který se koná 23.10.2003. Výsledky z tohoto klání samozřejmě přinese i Předlík.

Bohužel finálový turnaj se nám nepovedl, ale odvezli jsme si krásné 4. místo. Všem hráčům děkujeme a blahopřejeme.

J.V.

<< Zpět

2011
Leden >
Po Út St Čt So Ne
             
             
             
             
             
             
 

zřizovatelem organizace je statutární město Ústí nad Labem

 
©2009 J. M. POST - www stránky
zavřít