Naše škola ZŠ Předlice

Naše škola se nachází v ústecké čtvrti Předlice. Tím je z podstatné části dáno i složení žactva. Velkou pozornost věnujeme výchovně vzdělávací činnosti. Důkazem toho je existence přípravného ročníku (letos již 20.rokem), který se velmi osvědčil a umožňuje zejména dětem s odloženou školní docházkou vstup do základní školy.

odpolední činnost odpolední činnost Využíváme také asistentskou práci. Na škole pracují 4 romští asistenti, kteří pomáhají zvláště učitelům na prvním stupni při individuální práci s žáky.

Nedílnou součástí naší práce je odpolení činnost, jejíž prostřednictvím usilujeme o zlepšení spolupráce s romskou komunitou a školou.

Škola je také specifická nižšími počty žáků ve třídách. Vzhledem k významu vzdělání pro romskou populaci nám byla udělena vyjímka ze zákona.

certifikát certifikát Současně usilujeme o získávání rodičů našich žáků pro cíle školy a o jejich zapojování do školních aktivit.

Výsledkem našeho snažení bylo v roce 1999 zařazení naší školy ke školám přidruženým k UNESCO.

(Zápis ze 4. zasedání přidružených škol UNESCO >>)