Výukový program Labe

11. 4. 2012 se žáci 6. a 7. třídy zúčastnili výukového programu "EV - Labe naše dědictví". Byli rozděleni na dvě skupiny, které plnily zadané úkoly na téma voda a okolí vod, kde si doplňovali a opakovali znalosti z přírodopidu a chemie.
Na louce plnili úkoly, které se vztahovaly k rybníku, k jeho živočichům a rostlinám, doplňovali křížovku, určovali potravní řetězce a vývojová stádia vybraných vodních živočichů. Tato část se nejvíce líbila žákům 6. třídy, kde si ověřili své znalosti a byli za ně moc pochváleni.
Žákům 7. třídy se líbila práce u vody, kde sítkem lovili živočichy a zjištˇovali pomocí pH - testu kyselost nebo zásaditost vody a s tím spojené složení živočichů v daném místě vodního toku. Po splnění zadaných úkolů se obě skupiny vyměnily.